Kombi basıncım sürekli düşüyor.

Kombinizin ısıtma devresi içerisinde sürekli olarak ortalama 1,5 bar basınçta su bulunması gerekir. Bu basınç bir nedenle fazlaca düştüğünde kombi arıza vererek çalışmaz. kombi altında bulunan vana aracılığı manual olarak su eklenerek basıncın tekrar tamamlanması gerekir.

Peki basınç neden düşer ?

Bunun olası ilk nedeni ısıtma tesisatınızda bir kaçak olmasıdır. özellikle basınç düşmesi 10 gün veya daha az sürede oluyor ise ilk bakmanız gereken nokta budur.

Radyatör bağlantılarınızda, kollektörünüzde veya kombi içerisinde bir kaçak olabilir. dakikada bir damla olan bir kaçak dahi rahatlıkla bu arızaya neden olabilir.

Olası ikinci neden ise kombi içindeki genleşme tankınızın arızalı olmasıdır. bu durumda kombi çalıştığında basınç artar kapatıldığında basınç düşer. Tankın havasının tamamlanması veya değişimi gerekir.

Olası en kötü ihtimal kombi yanma odasında bir çatlak olmasıdır, kombi çalıştığında oluşan kaçak buharlaşır ve bacada anormal buhar oluşumuna neden olur, yanma odasının veya kombinin tamamen değişimini gerektirir.

Son olarak ta zeminin altındaki borularınızda bir kaçak olmasıdır, tespiti ve onarımı için hizmetinizdeyiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir